sklep ciuszki.com.pl 4713Pewnego dnia pożyczyłem na dwadzieścia wieczorów olbrzymią aulę w jednym z nowojorskich hoteli, aby poprowadzić w tym miejscu seńę wykładów. Z początku semestru uzyskałem nagle nowinę, iż muszę za wynajem uiścić niemal trzy razy przeszło uzgodniłem wcześniej. Wiadomość ta zaszła do mnie już po tym, jak wydrukowałem i rozesłałem zaproszenia i rozwiesiłem powiedzenia. Niezbicie, nie chciałem płacić więcej, ale jaki był sens powiadania ludziom z hotelu o tym, czego chciałem względnie nie? Ich obchodziło jedynie to, czego sami chcieli.

W niewiele dni odtąd zdecydowałem się się z tej przyczyny z wizytacją do dyrektora hotelu. — Byłem trochę zaszokowany, kiedy zaklepałem pański list — powiedziałem — jakkolwiek w żadnym wypadku wielmożę nie winie. Gdybym był na magnata miejscu, nabazgrałbym prawdopodobnie dokładnie jota w jotę list. Jako boss hotelu musi możnowładca sądzić o przychodach. O ile pan tego nie zrobi, zostanie możnowładca zwolniony. I stosownie. Weźmy w takim przypadku kartkę papieru i zróbmy rejestr pożytków i strat, wynikających z podwyżki ceny za salę. Wziąłem kartkę papieru listowego, naszkicowałem przez środek pionową linię. Po jednej stronie napisałem „Zyski", a po drugiej „Straty". W asyście zyski zapisałem „wolna sala". — Zdobędzie panisko to, iż aula balowa będzie swobodna, co przyzwoli panu wynająć ją na zabawę albo zlot.

To wielka korzyść, bo za takie biby opłaca się w dużej mierze więcej niż za serię wykładów. Jeśli zajmę arystokratyczną salę balową przez dwadzieścia wieczorów w sezonie, z pewnością zachachmęci pan lukratywny odzież damska sklep internetowy interes — ogłosiłem. — Przyjrzyjmy się obecnie stratom. Na początek, podwyższając opłatę, obniży ją pan, a nade wszystko w komplecie nie zaklepie, bo nie mogę uiścić sumy, o którą oligarcha upomina się. Będę zmuszony odbyć swoje wykłady gdzie indziej. Jest również kolejna szkoda. Wy kłady te targają do rasowego hotelu motłochy wykształconych, kulturalnych ludzi. To dla możnowładcę wspaniała reklama. Tak naprawdę, nawet gdyby przekazał panisko 5 tysięcy dolców na reklamę, nie potrafiłby pan wywlec do hotelu tylu ludzi, co moje wykłady. A to dla interesu warte bardzo dużo, rzeczywistość?

Mówiąc to zmieściłem w kolumnie „straty" odpowiednie dwa słowa i wręczyłem kartkę dyrektorowi hotelu. — Chcę, ażeby magnat dokładnie pomyślał własne profity i straty, i dał mi znać o nieodwołalnej woli. Następnego dnia otrzymałem list zawiadamiający mnie, że cena zostanie wywyższona jedynie o 50%, a nie, jak chciał wcześniej, o trzysta. Odnotuj, iż sukienki wieczorowe osiągnąłem tę redukcję nie przebąkując nawet powiedzeniem o tym, czego ja chcę. Bez ustanku powiadałem o tym, czego chce mój rozmówca i dzięki po kiego może to osiągnąć. Wyimaginujmy sobie, iż wpadłbym jak burza do jego biura i wrzasnął: „Co to ma znaczyć? Promował mi wielmoża czynsz o 300%! A wie sklep ciuszki.com.pl możnowładca przecież, iż bilety są już scedowane i ogłoszenia rozwieszone! 300%! Bzdura! Absurd! Nie uiszczę tęgo!" Co aby się wtedy stało? Rozgorzałaby granda, obydwaj gotowalibyśmy się ze rozwściecza — a wiecie, jak najczęściej kończą się sprzeczki. Chociażby gdybym ujął go, że nie ma słuszności, duma nie pozwoliłaby mu odstąpić i odejść z podwyżki. Oto jedna z najlepszych otwarty, jakiej kiedykolwiek udzielono co do trudnej sztuki kontaktów z ludźmi. „Jeśli jest w ogóle któryś sekret triumfu — zakomunikował Henry Ford — leży on w sztuki pobrania punktu widzenia innych i spoglądaniu na rzeczy zarazem z torebki monnari marek interlokutorzy, oraz własnej." To genialna życzliwa i chcę ją powtórzyć: Jeśli jest w ogóle któryś tajnik sukcesu, leży on w wprawy przyswojenia punktu widzenia innych i spoglądaniu na rzeczy zarówno z reputacji rozmówcy, tudzież własnej. To tak bardzo klarowne, że każdy winien obejrzeć słuszność tego stwierdzenia na wejściu.

A wprawdzie 90% ludzi lekceważy tę poradę w 90% trafów. Przykład? Przeglądnij za 24 godziny listy, które pojawią się na twoim biurku, a przemożesz się, że spora część z nich łamie to kluczowe prawo urodziwego rozsądku. Weźmy na przykład list nabazgrany poprzez pryncypała oddziału radiowego pewnej agencji reklamowej, posiadającej oddziały rozsiane po całym kontynencie północnoamerykańskim. (W nawiasach podałem moje własne odpowiedzi na każdy akapit.) Panisko John Blank, Blankville, Indiana Drogi Panie Blank! Nasza korporacja potrzebuje obronić swoją renomę czołowej filii reklamowej na rynku radiowym. (Kogo, na Boga, obchodzi, bożka chce twoja spółka? Mam własne własne dylematy. Bank zamyka hipotekę na mój dom, mszycę zjadają mi malwy, przed dzisiejszym dniem na giełdzie poniosłem stratę. Dziś sklep ciuszki.com.pl rankiem odskoczył mi zapęd mendle po ósmej, nie zaproszono mnie na wczorajsze pobranie u Jonesa, medyk powiada mi, że mam wysokie ciśnienie, nerwicę i łupież. I co się dzieję? Napływam dziś rankiem do biura, nietrafny jak osa, analizuję pocztę i spostrzegam, iż któryś cwaniaczek z Nowego Jorku marudzi mi, czego chce jego kompania. O, jeśliby zaledwie wiedział, jakie uczucia wywołuje jego Ust, odszedłby z reklamy i zaczął wykonywać farbkę okrętową.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *